Genel Kültür

Magnezit Taşı

Yeryüzünde en değerli minerallerden biridir magnezit. Hassas işlenebilme özelliğinden dolayı değerli taşlar olarak pek tercih edilmemektedir. Ticari ve tıbbi anlamda kullanılır ve beyaz, gri, sarı, kahverengidir. Ruhu geliştiren ve analiz etme yeteneğini açığa çıkaran taşlardan biri olarak kabul edilir. Analiz etmek, kendini tanımlamak ve araştırmacı ruhu ortaya çıkarmada yardımcı olduğu bilinen taşlar arasındadır.

Bu taşı kullanan kişilerin iç huzurunu hissettikleri ve bunu yansıttıkları bilinir. Koç burcunun uğurlu taşı olarak bilinir. Koç burcunu taşıyan kişilerin magnezit taşını taşımasını önerilir. Sarı ve bunun yanında bir kaç renge sahip olması tercihi size bırakacaktır. Motive olmak, hayal gücünü canlı tutmak ve farkındalığa varmak için magnezit taşı önerilir. Renkleri ile harika bir enerji verir ve enerjisi çok yüksek bir taştır.

Genel Kültür
Magnezit Taşı Kolye

Magnezit doğada sert parçalar şeklinde ve kristal olarak bulunur. Endüstriyel açıdan yaygın bir ticari materyallerden biridir. Kişileri motive etme özelliği ile bilinir. Kolay bulunur ve taşların kullanılması halinde dinginlik verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu