Genel Kültür

Yılan Taşı

Yılan taşının isminin bu şekilde anılmasının nedeni dış görünümünün yılan derisine benzemesinden kaynaklanıyor. Bu sebepten dolayı böcek sokmaları gibi durumlarda yılan taşının şifalı etkilerinden faydalanılıyor. Ayrıca bazı romatizma rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır. Bu taşı ağrılı yerlere sarmak gerekiyor. Diğer adı sempatin olan bu taş, rengi ve billur yapısı farklı ve çok türü olan minerallerin başkalaşmasıyla oluşan bir kaya türüdür.

Yılan taşının 20 ye yakın farklı çeşitleri bulunmaktadır. Yılan taşı doğada fazla miktarda bulunur.  Akrep ve yılan sokmalarında tedavi edici bir taş olarak kullanılır. Yılan taşı Mısır uygarlığından beri kullanılmaktadır. Günümüzde doğal ortamlarda sıkça rastlayabilir ve yılan derisine benzerliği ile de dikkatimizi çekebilir.

Genel Kültür

Her taşın kendine özgü bir dili vardır. Yılan taşı böcek, akrep ve yılan sokmalarının iyileştirici etkisini gösterir. Eski uygarlıklarda taşların şifalıklarından faydalanılır ve günümüze kadar devam etmektedir. Yılan taşı görünüm ve yılan derisine benzerliği sebebiyle bu ismi almıştır. Diğer yandan cerahatlerdeki biriken irini akıtmak için kullanılan bir taştır.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Yılan taşı bişgisine çok şaşırdım çok güzel bir bilgi öğrendim böyle bilgileri çok severim

 2. Taşı bocek sokmalarinda etkili olmasıni ilk defa duydum hemen temin etmek isterim koyde cok isimize yarar cünkü tesekkürler.

 3. Gercekten bu bilgiyi hic bilmiyordum taşı gördüm ama bu derece bi fayda sagladığına inanamadım cok cok sağolun 🙂

 4. Yılan taşının hep adını duyardımda ne işe yaradığını ayrıntılı bilmezdim çok tesekkürler bu bilgiler için

 5. Aa her taş farklı bi özellik mi taşıyor ben bunu ilk kez öğreniyorum daha sizden öğrenecek çok şeyimiz var

 6. Çeşitli mineraller den oluşan bu taşın 20 farklı çeşidi olduğunu bilmiyordum ilk kez okuyorum bu bilgiyi Annemin romatizması var ona faydalı olacaktır denemek istiyorum mutlaka

 7. Ben enerjinin gücüne inandığım gibi, taşların enerjisinede inanıyorum. Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

 8. Hic bilgim olmayan bir konu uzerinden Ilk kez bu bilgiye sahip oldum teşekkür
  ederim bilginizden dolayi

 9. Yılan Taşını ilk kez gördüm Duydum doğrusu Taşın dış görüntüsü Harika Böcek ,akrep,Yılan sokmalarına iyi geliyomuş bilgiler yazı harika olmuş.

 10. Hic bilmiyordum boyle bir tas oldugunu sifa icin faydalanmak gerekir romatizmasi olanalr için şifa kaynağı olabilir

 11. Böyle bir taş olduğunu bilmiyordum hiç duymadım meğer ne çok faydası varmış teşekkür ederim bu taşı keşfetmemi sağladı bu makale

 12. Doğaya baktığımızda her şeyin bir çözümünü bulmak mümkün. Yılan taşını ilk kez duydum. Eski uygarlıklardan günümüze kalan bir miras adeta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu