Genel Kültür

Burçlara Göre Şifalı Taşların Özellikleri

Taşların kişilerin ruhsal ve fiziksel yaşantılarında tahmin edemeyeceğiniz kadar faydası vardır. Ahmet Marankiye göre elmasın eski çağlardan günümüze kadar gelen en değerli taşlar arasında olduğudur. Kadın ve erkeğin arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirerek sıkı bir bağ oluşturur. Bunun içine genellikle nişan yüzüklerinde tercih edilir. Elmas aşkı sembolize eden bir taştır. Elmas ruhsal açıdan rahatlatıcı ve güçlendirici bir taş olma özelliği taşır.

 

Safir gök yakut olarak bilinir. Mavi, turuncu, pembe, sarı, yeşil, mor, siyah veya şeffaf olarak bulunur. Kralların hükümdarlığını kötülere ve büyücülere karşı bu taşla korudukları bilinir. Bununla birlikte çeşitli hastalıklara da iyi gelen safir güven, sevgi ve duyguları yoğun olarak hissetmenizi sağlar. Özellikle mavi safir duygusal travmaların yarattığı duygulardan sizleri kurtaracaktır.

Yakut Hindistan’ da akıl efendisi olarak adlandırılır. Mutsuzluk, düşmanlık, ruhsal sıkıntı ve akıl sağlığıyla ilgili çözümler getirerek rahatlama hissi verir. Yaşamsal anlamda saflık ve iyiliğin sembolüdür. Sizi olduğunuzdan çok daha iyi hissetmenizi sağlar. Kavga gibi oluşumları pozitif enerjisiyle yok ederek içinize ferahlama verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu