Genel Kültür

Pembe Kuvars

 Pembe kuvars renksiz ya da muhtelif renklerde bulunan kristal yapılı taştır. Tedavi edici nitelikleri en yoğun olan taşlardan biridir. En önemli özelliklerinden birisi de kişilerin çevrelerinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar. Ayrıca kişinin kendisiyle barışık olmasını sağlar. Var olan ümitsizlik ve kötümserlik duygularını yok eder. Kristaller enerjilerine alıştığınız zaman pozitif anlamda size etki etmeye başlarlar. Pembe kuvars kristalinize sadece siz dokunun ve sizi tanımasına izin verin.

Pembe kuvarsın yatıştırıcı etkisi vardır ve kalbi rahatlatır. Duygular anlamda hissedilen acı ve sıkıntıların azalmasını sağlar. Kuvars kristallerinin isimleri renklerine göre değişim gösterir. Pembe kuvarsın diğer ismi de aşk kristalidir. Üzerinde taşıyanların öfke, kıskançlık gibi duyguları barındırmadıkları bilinir. Rahatlama ve huzurun yanı sıra, kristale duyulan güvenle kalbinizi rahatlamış hissedeceksiniz.

Pembe kuvars bütün burçların kullanabileceği bir kristaldir. Aşıkların kullandığı bu harika taş tenle temas ettiği anda aşkın verdiği enerjiye de sizin hissetmenizi sağlayacaktır. Kendinizi herhangi bir konuda suçluluk hissediyorsanız bu kristal tam size göre. Bu gibi duyguları yok ederek ortadan kaldıracaktır. Sevdiğiniz kişiye duyduğunuz öfkede azalacak ve kendinizi daha huzurlu ve arınmış hissedeceksiniz. Pembe kuvars kristalini sevgilinize hediye edebilir ve aşkınızı ona sunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu