Genel Kültür

Malahit Taşı

Malahit taşı yeşil üzerinde daha koyu yeşil çizgiler hakim olan şifalı taşlardan biridir. İsminin anlamı arındırıcıdır. Malahit taşının yatıştırıcı özelliği sayesinde gece uykularını daha rahat uymuş olursunuz. Taşıyan kişilere neşe enerjisi verir. Taşın duygusal anlamda çok güçlü bir enerjisi vardır ve aşırı hassas olduğunuz dönemler de kullanmanız pek tavsiye edilmez. Ağrıların bulunduğu bölgeye koyulduğu zaman hafifletici özelliği vardır.

Fakat taşın büyüklüğü ağrıyan bölgenin büyüklüğüyle eş değer olmalıdır. Karın ağrısı, adale ve kas ağrılarına iyi gelir. Diğer taraftan cesaret verir ve korkuları uzaklaştırır. Malahit taşı derin düşüncelerden ve kederlerden uzaklaştırmaya yarar. İnsan ilişkilerinde empati yeteneğini geliştirerek daha olumlu bakılmasını sağlar. Malahit taşının en önemli özelliklerinden biri de doğumu kolaylaştıran bir taş olduğuna inanılmasıdır.

Genel Kültür

Ayrıca doğum sırasında doğumu kolaylaştırdığı görülmüştür. Epilepsiye karşı iyi geldiği bilinir. Baş ağrıları için oldukça fayda sağlayan bir şifalı taştır. Verdiği pozitif enerjiyi taşıyana yansıtan bu harika taş, görünüm itibari ile de çok çekicidir. Yengeç, terazi, yay, oğlak ve başak burcunun taşı olarak bilinir. Malahit taşı çok sık bulunan bir bakır cevheridir. Malahit fazla sert bir taş olmadığı için, tıraşlanıp parlatılır mücevhercilik ve sedefçilik de kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu