Moda

Kısa Boylular için Giyim Hileleri 2022, Önerileri

Benim gibi kısa boylu, benim tabirimle minnak kadınlarımız için stil danışmanlığı kursunda ustasından, Serhat Şengül’den öğrenmiş olduğum bazı hileleri, en azından sizi daha iyi hissettirecek hatta fotoğraflarda daha uzun gözükmenizi sağlayacak şeylerden bahsedeceğim. İstediğiniz her şeyi giyebilirsiniz sadece doğru kesim ve doğru kombini yapmanız gerekiyor. Siyahın zayıf gösterdiğini hepimiz biliriz, fakat nedenini biliyor musunuz? Çünkü siyah üzerinizde katlanmalardan oluşan gölgeleri gizler ve sizi tek parça gösterir. Konumuza dönersek burada da renk seçimi önemli, monokrom yani tek renk şeklinde giyinmek size her zaman fazladan en az 3 cm katar. Çünkü renk bloğu olmadığı için göz karşısındakini bir bütün olarak algılar.

2022’de Kısa Boylular için Giyim Önerilerilerinde başta Nude ayakkabılar kurtarıcımız oluyor. Eğer bacağınızın gözükeceği şekilde elbise, etek, pantolon giyecekseniz ve bunu klasik şekilde kombinlemek istiyorsanız, ten renginize yakın olan bir nüde ayakkabı yine bütünlük sağlayarak uzun gözükmenizi sağlayacaktır.

Moda

Çok yüksek topuklu spor ayakkabılardan ve 9 cm stilettolardan kaçının! Bu boyunuzdan memnun olmadığınızı herkese ilan etmeniz ve onların içinde komik durmanız demek. Bunun yerine daha minik topuklular, özellikle yürümekte sıkıntı çekiyorsanız platformlular ve dozunda dolgulu spor ayakkabılar tercih edilmeli. Eğer spor ayakkabı topuğu 6 cm ve üstü ise bu dar paçalarla değil bol paça pantolonlarla kombinlenmeli.

Diğer Moda Önerilerimizide incelemenizi tavsiye ederiz, Moda

Eğer bacak boyunuz kısa ise, bunu uzun göstermek adına yüksek bel pantolonlar üzerine croplar tercih edebilirsiniz. Özellikle tesettürde bol paça, düşük ağa sahip yüksek bel pantolonlar bu ihtiyacı çok güzel şekilde karşılıyor. Dar paça pantolon üzerine uzun bir tunik giymek yerine, pantolonunuzu bol tercih ederseniz ayağınızdaki topuğun boyu gözükmeyeceği için sırıtmayacaktır.

Ve elbiseleri de unutmayalım, bu konunun en kurtarıcısı elbiseler. Özellikle ayakkabınızın sadece ucu gözükecek bir boyda elbise tercihiyle birkaç cm topuklu sandalet, babetler ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu