Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kedilerde Pire Fırçası

Kurumuş kabuk parçacıklarını ve siyah nokta döküntülerini yerinden söküp uzaklaştırmak için her gün kedinizin çenesinin altını nazikçe fırçalayın.

İLAÇLI AKNE PEDİ. Çene altındaki siyah noktaları kontrol altında tutmak için günde bir ya da iki kez kedinizin çenesine hafifçe dokundurun. Kendi kendine kurumaya bırakın.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

İNGİLİZ TUZU KOMPRESİ. Akneli bölgeyi kurutmak ve iltihaplanmayı azaltmak için, sıcak bir bezle kedinizin çenesine günde üçbeş dakika kadar kompres yapın. Daha sonra, zarar görmüş deri hücrelerinin onarımı için A vitamini merhemi sürün.
REÇETELİ ŞAMPUAN. Çene bölgesini temizlemek ve ölü deriyi uzaklaştırmak için, sıcak kompres biçiminde uygulayın. Hangi miktarda kullanacağınızı veterinerinize danışın.

BENZOİL PEROKSİT JEL. Bu tipik olarak yüzde 2,53 oranında benzoil peroksit içeren ve tüy foliküllerinin derinine inerek siyah noktaları yok eden reçeteli bir ilaçtır. Dikkat: Kediniz çenesini mobilyalara ya da halılara sürerse, ilacın içindeki peroksit kumaşların rengini açabilir.
ORAL ANTİBİYOTİKLER. Aknenin iltihaplanması halinde, tablet ya da sıvı formunda reçeteli ilaçlar poker nasıl oynanır yazılabilir.
Ve son olarak, veteriner dostlarımdan size küçük bir tavsiye: Kedinizin çene altı sivilcelerini sıkmayınmikrop kapmasına yol açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu