Genel Kültür

Terazi Burcu Taşları

Terazi denge arayan bir burçtur. Karar vermeden önce bütün dengeleri korumaya çalışırlar. Aksi olursa hayal kırıklığına uğrayıp sabırlarını yitirirler. Çevreleriyle olan ilişkileri çok kuvvetlidir. Son derece kibar ve naiftirler. Çok güçlü bir adalet duygusuna sahiplerdir. Terazi burcu çok meraklıdır ve başkalarının hayatıyla fazla ilgililerdir. İstediği herşeye sahip olmak arzusunda olan teraziler, kıskanç davranabilirler. Terazi burcu yetenekli, tarafsız, idealist, çekicilik, güzellik, sanata yatkınlık ve iyi niyetli olan terazilerin olumsuz yönleri de vardır. Kararsız, değişken, dengesiz, tesir altında kalan, alıngan bir burçtur.
Terazi Akik, ay taşı, Kristal Kuvars, Turmalin ve yeşim taşı burcun taşlarından biridir.

Akik bedensel ve zihinsel kuvvet veren taşlardan biridir. Denge uyumsuzluklarına son verir. Uykusuzluk ve korkusuzluk gibi olumsuzlukları yok eder. Metabolizmanın düzenli çalışmasını da sağlamaktadır. ay taşı duygusal dengeleyici özelliğe sahiptir. Lenfatik sistem de oluşan bozukluklara iyi gelmektedir. Hindistan’ da kutsal bir taş olarak kabul edilen ay taşı sevgilileri daha da ihtiraslı kılmaktadır.

Kristal Kuvars beyin fonksiyonları uyarmaktadır. Kişilerin çevresinde oluşan negatif enerjiyi alır. Enerjiyi açığa çıkarır güç ve canlılık verir. Zihinsel konsantrasyonu canlı tutarak gün içinde daha aktif olmanızı sağlar. Umutsuzluğa, öfkeye ve depresyona iyi gelen özellikleri vardır. Turmalin endokrin sisteminin dengelenmesini sağlar. Bedensel ve zihinsel uyumu sağlayacaktır. yeşim taşı akıl hastalıklarına, göz hastalıklarına ve dahili rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Terazi burçlarının taşları onlara her zaman için güç, kuvvet ve olumlu enerji verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu