Genel Kültür

Kova Burcu Ve Taşları

Kova burcu hayal gücü sınırsız, düşünceleri oldukça akıllıcadır. Kovalar herşeyi bilir ve oldukça dik kafalıdırlar. Kova burcu sevecenliğiyle bilinir ve oldukça dost canlısıdır. Kesinlikle bencil değildir ve sosyal ayırım yapmazlar. Dostlarına sınır tanımadan yardımcı olurlar. Buna karşın kovalarla dost olmak zordur. Her ne kadar yakın davranırlarsa davransınlar arada mutlaka bir mesafe bırakırlar. Özgürlüğüne düşkün olan kovalar bu uğurda herşeyi ezip geçebilirler. Bu nedenle kovaların aile kurması biraz zorlayıcı olabilir.Oldukça farklı olan kovalar belli ilkeleri sonuna kadar savunurlar.

Kova burcunu ametist, akik, ay taşı, kuvars kristali, lal, zirkon taşları faydalı olacaktır. Ametist mor renkli rahatlatıcı özelliği bulunan taşlardan biridir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kanı temizler ve enerji verir. Meditasyon taşları arasında yerini alır. Uyku bozukluklarını dengede tutar ve rahatlama sağlar. Akik bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici olarak görevini yapar. Uykusuzluk, korkaklık ve nazara iyi gelir.

Ay taşı lenfatik sistem de oluşan bozukluklara iyi gelir. Duygusal konularda dengeleyici olarak kullanan kişilere yardımcı olur. Ay taşı kişilerde egoizmi giderdiği için iştahları kovalara yardımcı olacaktır. Kuvars kristali beyin fonksiyonları uyaran, çevrede oluşan negatif enerjiyi yok eden taşlardan birdir. Enerji ve güç kaybına karşı ciddi koruma sağlar. Lal üzerinde taşıyan kişiyi zayıf karakterden koruyarak güç verecektir.Merhamet taşı olarak bilinir ve hayal gücünü genişletir. Zirkon zihni kuvvetlendirir, ince ve kalın ve kalın bağırsağı harekete geçirir. Ayrıca duygusal denge unsuru olarak bilinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu