Genel Kültür

Şifa Amaçlı Taşlar Nasıl Kullanılır

Taşların faydaları ve kullanımına yönelik bir çok fikir beyan edilmiştir. Taşların sırrı ve gizemi onları ne kadar doğru kullandığınızla alakalıdır. Bu konuda bir çok fikir ortaya sunulmuş olsa da, taşların şifalı özelliği kanıtlanmıştır. Taşın tenimize temas edip etmemesiyle ilgili söylemleri de dil getirmek mümkündür. Kimisi taşın ham olarak faydalı olacağınız söyler, kimisi de işlenmiş taşların daha etkili olduğunu belirtmektedir. Bazıları da taşa ilk defa sizin dokunmanız gerektiğini belirtmektedir. Öncelikle taşın ne işe yaradığını, kime ve neye göre faydalı olacağını bilmekte fayda vardır.
Daha sonra taşı doğru anlamda kullanmak olumlu etkisini göstermeye başlayacaktır. Taşların gizemine ve şifasına inanmak da kullanım alanı kadar önemli bir detaydır. Onun gücüne inanarak kullanmak olumlu enerjiyi sizin üzerinize taşıyacaktır. Taşlar ham, tamburlanmış ve işlenmiş olarak bulunurlar. Ham olarak bulunan taşların üzerinde herhangi bir oynana, şekil verme ve düzeltme yapılmamıştır.
Tamburlanmış taşlar ham taşların parça halinde olanlarının, tamburlama makinası denilen makinanın içine çeşitli aşındırıcılar ile birlikte atılıp keskinliklerinin giderilmesini sağlamaktadır. İşlenmiş taşlar ise ham taşların belirli bir işlemden geçerek forma girmiş halidir. Taşların sırlarını ve gizemini bilerek kullanmak fiziksel ve duygusal anlamda yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu