Genel Kültür

Yay Burcu Ve Taşları

Yay burcu içtenliği ve yardımseverliği temsil etmektedir. Heyecanlı olan yay burçlarının dikkatlerini toplayamama gibi özellikleri vardır. Yay burcu özgürlüğüne çok düşkündür ve canı nasıl isterse öyle yaşamak ister. Kimsenin hayatına müdahele etmesini istemez. Kısıtlandığı zaman içsel dünyası alt üst olmaktadır. Yeniliklere çok meraklıdır ve risk almayı severler. Yaylar bir kaç konuyla aynı anda ilgilenebilirler. Bu onları mutlu etmektedir. Kendilerine özgü felsefeleri ile partnerine ilginç gelen yaylarla yaşamak oldukça zordur. Yaylar enerji burcudur ve vücutları çok sağlamdır.

Sinir sistemleri oldukça zayıftır, sabırsızlardır ve bu nedenle herşeyi aceleye getirirler. Kuvars taşı duygusal anlamda dengeleyicidir. Çevresinde oluşan negatif enerjiyi alır. Pozitif enerjiyi toparlar ve hayata geçirmesini sağlar. Taşıyan kişileri öfkeden, korkudan ve sabırsız davranışlardan korur. Lapis lazuli iskeleti kuvvetlendirir. Kaygıyı azaltır, zihinsel açıklık verir ve iletişim konusunda yeteneği güçlendirir. Turkuvaz bir çok koruyucu özelliğe sahiptir. Sakinlik verir ve duygulara denge kazandırır.
Yakut kan dolaşımına pozitif canlandırıcı etki sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve uyumayı kolaylaştırır. Zirkon zihni kuvvetlendirir ince ve kalın bağırsağı harekete geçirir. Fiziksel olarak bu anlamda yaşadığınız sıkıntıların yok olmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu