Şifalı Bitkiler

Adaçayı Nedir? Adaçayının Faydaları Nelerdir?

Adaçayının Faydaları Nelerdir?

Şifalı bitkilerin içinde kendine her zaman iyi bir bulan ada çayı Kış aylarının vazgeçilmez şifa kaynağıdır. Ada çayı kış aylarında çok yaygın olarak görülen salgın hastalıklarına karşı önleyici bir kalkan olarak bilinir.

Kış ayları içinde özellikle bademcik sorunu yaşayan kişiler için önerebileceğimiz ada çayı ile doğal olarak korunmak mümkündür. Bademcik iltihaplarında önleyici bir bitki olarak halk nezdinde de çok itibar görür. Bademcik iltihaplanmaları sıradan bir hastalık olarak görülmemelidir. İhmal edilir ise çok vahim sonuçlar yaratması mümkündür. Özellikle küçük çocuklarda görülen bademcik ile hastalıklar yüksek ateş yapmaktadır.

Bademcik deyip geçerseniz ateşin artması ile havale tehlikesi ortaya çıkar. Böylesi bir durum yaşandığında ihmal etmeden acilen doktora gidip tedavi edilmelidir. Böylesi durumlarda doktorun vereceği reçeteyi uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü havale çok tehlike yaratan bir durum olması açısından ihmale gelmez. Ada çayı hastalığa yakalanmadan önce tedbir nitelikli kullanılır ise daha doğru bir yöntem olur. Ada çayının içindeki doğal maddeler bademcik iltihaplanmasına mani olucu özellikler taşıması sebebi ile tercih edilmelidir. Tedavi edici yönleri olması ile birlikte bizim önerimiz önce doktor tedavisi olacaktır. Çünkü ateşli hastalıklar ilerisi için hasar bırakıcı etkilere sebep olur.

Şifalı Bitkiler
Adaçayının Faydaları Nelerdir

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Adaçayı Nedir?

Ada çayının içinde Salvin adında bir madde bulunur. Bu salvin maddesi aynı zamanda çok etkili bir antibiyotik görevi yapar. Dolayısı ile ada çayı ile yapılacak gargara sonrası bu salvin maddesi boğazda kümelenmeye çalışan mikroplarla savaşarak onları boğaz bölgesinden uzaklaştırır.

Yine ada çayının içinde bolca bulunan cineol adlı madde öksürüğü engelleyici görev yaparak boğazların öksürerek tahriş olmasını engelleyerek iltihabı önler ve bademciklerin zarar görmesine mani olur. Bu yararları çok fazla olan ada çayı kış aylarında mutfağınızın baş köşesinde olması gereken çok önemli bir bitkisel ottur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu