Şifalı Bitkiler

Verem Otu Nedir? Verem Otunun Faydaları Nelerdir?

Verem Otu Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere verem otu 1800li yıllarda Avrupa veremden kırılır iken bulunan bir bitkidir. O dönemler de verem hastalarının tedavisinde oldukça yararları görülmüştür. Verem otu genellikle ormanlık alanlarda yetişen bir bitkidir.

Verem otu Avrupa nın değişik bölgelerinde ve asyanın batısında çok sık yetişir. Genellikle nemli ve bataklık bölgelerde yetişmesinin daha sağlıklı olduğu bilinir. Nemli ormanlık alanlar ve sulak çimenliklerde de bol bulunur.

Şifalı Bitkiler
Verem Otunun Faydaları Nelerdir

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Verem Otunun Faydaları Nelerdir?

Verem otu temmuz ayından itibaren eylül sonuna kadar toplanır. Verem otu olarak bilinen ve vereme karşı verdiği savaştan hep galip çıkmış verem otu günümüzde kanser tedavilerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Özellikle kullanıldığı kanser türleri arasında lenf kanseri, akciğer kanseri, cilt kanseri gibi birçok türde etkin olduğu bilinir. Yaraları iyileştirici özelliği ile de çok kullanılır. Bakteriler ile verdiği savaşlarda bakterileri öldürür. Şişkinliği yok edici özelliklere de sahiptir. Birçok kişi romatizmal hastalıklarda da kullanır. Terleme ihtiyacı duyulduğunda terletici özelliği ile de kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu