Şifalı Bitkiler

Yams Otu Nedir? Yams Otunun Faydaları Nelerdir?

Yams Otu Nedir?

Şifalı bitkiler ile insanların yüzyıllardır deva bulduğuna en önemli örnek yams otudur. Yams otu bilinen tarihe göre Kızılderililere kadar dayanan bir ottur. Kızılderililer bu otu birçok hastalığın tedavisinde kullanılırdı.

Yams otu asıl Meksikalıların çok faydalandığı ve ilaç niyetine kullandığı onların deyimine göre mucize ilaçtır. Yams otu ülkemizde çok bilinmese de bazı yörelerimizde yetiştirilir. Ülkemiz mevsimsel şartlarının uygun olduğu bilinmektedir. Doğada ki her bitkinin insanın tedavisi için yaratıldığı gerçeği yams otu ile de doğrulanmaktadır. Gerçekten çok eski yıllara dayanan kullanımı da ne denli etkili bir ot olduğunu göstermesi açısından ilginçtir.

Şifalı Bitkiler
Yams Otunun Faydaları Nelerdir

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Yams Otunun Faydaları Nelerdir?

Yams otu genellikle eski çağlarda cinsel güç artırıcı olarak kullanılmıştır. Özellikle cinsel gücü artırıcı özelliği ile çok önemli bir bitkidir. Kadınlarda doğum kontrolü için kullanıldığı da tarih kitaplarında yer alır.

Bunu özellikle bu amaç ile Kızılderililer kullanmıştır. Kadınların adet düzensizlikleri ve ağrılı geçen dönemlerinde de çok sık kullandığını biliyoruz. Çok kramplı ağrılarda da kullanılması tavsiye edilir. Cinsel organ ve çevresinde ki aşırı terlemelere de iyi geldiği bilinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu