Şifalı Bitkiler

Maydanoz Otu Nedir? Maydanoz Otunun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Otu Nedir?

Maydanoz A ve C vitaminlerinin çokça bulunduğu daha çok yemek ve salatalarımızda kullandığımız yeşil renkli bir şifa kaynağı bitkidir. İçinde demir, kükürt ve birçok elementleri barındıran maydanoz sindirimi kolaylaştırıcı özelliği ile bilinir. Böbrek taşları oluşumunu engeller ve anne sütünü artırıcı gibi birçok sağlığa faydaları olan bir bitkidir. Maydanozun o kadar çok faydaları vardır ki hepsini anlatarak asıl bilinmesi gereken karaciğere faydaları noktasında yer kalması için bir kısmın es geçmek zorunda kalacağım.

Şifalı Bitkiler
Maydonoz Otunun Faydaları Nelerdir?

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Maydonoz Otunun Faydaları Nelerdir?

Maydanozun en etkili olduğu şifa gücü kesinlikle karaciğer hastalıklarıdır. Özellikle karaciğer yağlanmasını yerle bir eder. Bildiğiniz gibi karaciğer yağlanması tüm hastalıkların oluşmasının baş mimarıdır. Karaciğer yağlanması ile karaciğer görevini yerine getiremez ve sonunda siroza kadar gider. Siroz ise yolun sonu demektir. Maydanoz ile yapılacak kür çok ileri boyutlara gelmedi ise maydanoz kürü yüzde yüze yakın bir sonuç ile kesin olarak yağlanmayı yok eder.

Bunun için ağzı kapalı bir tencerede bir bardak su kaynatılır. Su tamamen kaynadıktan sonra içine 15-20 adet sapları ile maydonoz atılır. Tencere kapağı kapatılır ve 15 dakika bekledikten sonra sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce içilir. 3 kere 21 günlük kur olarak uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu