Şifalı Bitkiler

Soğan Suyu Nedir? Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

Soğan Suyu Nedir?

Bir çoğunuzun yemeklerin içinde bile yemekten çekindiği bir sebzedir soğan. Yaydığı kokudan dolayı olsa gerek bir çok kişi yemeklerde kullanmak istemez. Bir lokantaya girdiğinde bir döner bir ayran soğansız olsun diyen kaç milyon kişi vardır… Fakat soğanın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Zaten herkesin bildiği faydalarının yanı sıra hiç duymadıgınız adını bile bilmediğiniz hastalıklara karşı bile iyi gelmektedir.

Şifalı Bitkiler
Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ülseratif kolit kalın bağırsak iç yüzeyinin bilinmeyen nedenlerden dolayı kendi kendine iltihaplanması olarak tarif edilen bir hastalıktır. Kalın bağırsak genellikle iltihaplanır ve ülsere yani yaraya dönüşür. Bu durum hafif kanamalı bir şekilde kendini belli eder. Bu durum ishal, dışkı sırasında kanama ve karın ağrısı gibi belirtiler verir. Kesinlikle ciddiye alınması gerekir. İleri safhalarda bağırsak kanserine yol açabilir.

Uçları sarı halde olan sivilcelerde bir pamuğa dökülen soğan suyunun sivilceye 2-3 dakika boyunca nüfus ettirilmesi sonucunda sivilcenin kaybolması gözlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu