Şifalı Bitkiler

Isırgan Otu Nedir? Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Nedir?

Isırgan otu yaşadığımız birçok yerde bulabileceğimiz yeşil bir ottur. Yapraklarında bulunan bir etken madde çıplak el ile ellediğimizde dokunduğumuz yeri yakar ve kabarmalara sebep olur. Bu nedenle toplar iken elinize mutlaka bir koruma uygulayın. Isırgan otunun iyi gelecek şifa olacak o kadar çok faydası vardır ki ben sadece bir tanesini anlatmak istiyorum.

Şifalı Bitkiler
Isirgan Otunun Faydalari Nelerdir

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir?

Özellikle bahar ve sonbahar aylarında nedenini bilemediğimiz bir şekilde kendimizi çok yorgun hissederiz. Sabahları yataktan çıkmak istemeyiz. Sanki sopa yemiş bir boksör gibi oluruz, Sanırım böyle bir durum ile mutlaka karşılaştığımız anlar olmuştur. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda iddaa ile söylüyorum ısırgan otu son verecektir.

Bir ağzı kapatılmış tencerenin içine 1 bardak su ilave ederek suyun tamamen kaynamasını sağlayın. Kaynama sonrası içine bir avuç ısırgan otu ilave edin. Tencerenin ağzını kapatın. 3 dakika daha kaynamasına izin verin. Kahvaltılardan önce aç karnına için. Özellikle kahvaltıdan en az yarım saat önce içmelisiniz. Bu uygulamayı akşam yatmadan önce yine tekrarlayın. 21 gün süre ile aralıksız devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu