Şifalı Bitkiler

Avakado Yağı Nedir? Avakado Yağının Faydaları Nelerdir?

Avakado Yağı Nedir?

Tabiatta ki her bitkinin insan sağlığına fayda sağlaması için yaratıldığı kutsal kitapların bir kısmında bile yer almaktadır. Bitkiler gerçekten de kullanımı ve hangi hastalıklara iyi geldiği belirlenir ve ona göre de kullanılırsa çok uzun ve sağlıklı bir yaşam mümkün olabilir. Belki ömrümüzü uzatamayız ama onu çok sağlıklı bir şekilde yaşayabiliriz. Bunun için tanrının bize vermiş olduğu mucizeleri tanımak gerekir. Bu mucizelerden biri de avakadodur.

Şifalı Bitkiler
Avakado Yağının Faydaları Nelerdir?

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Avakado Yağının Faydaları Nelerdir?

Bu bitki uzak doğu menşeli olsa da batı ülkelerinde de çok ciddi bir kullanıma sahiptir. Özellikle avakado yağı çok bilinen ve kullanılan bir faydalı yağdır. Avakado yağı zeytinyağı özellikleri ile benzerlik gösterir. Zeytinyağı gibi hafif olması ile de bilinir. Avakadonun faydaları aslında sayılamayacak kadar fazladır. Bunlardan biri de cildi nemlendirici özelliğidir. Kozmetik sanayisinin en çok kullandığı ürünlerin başında gelir. Aynı zaman da hanımların belalısı selülitin can düşmanıdır.

Birçok hanım avakado ile bu sıkıntıdan kurtulmaktadır. Avakado cilt hücrelerini yenileme özelliği ile özellikle cilt konusunda hizmet veren kozmetik sanayisinin en çok kullandığı bitkidir. Avakado sadece güzellik sektörü değil genel sağlık konusunda da kullanılır. En çok kullanıldığı alan ise kolestrol düşürülmesi ile ilgilidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu