Sağlık

Romatizma Hastalığının Bitkisel Tavsiyeleri

Romatizma Hastalığı Nedir?

Romatizma, birçok tetikleyici nedenler sonucunda eklemlerde oluşan ağrılı bir hastalıktır. Romatizmal hastalıkların birçok çeşidi vardır. Romatizmayı etkileyen ve oluşmasını sağlayan hastalıkların bir kaçı şöyledir:
Beslenme bozukluğu, hormonların düzeniz çalışması, iltihaplı bademcik, mide de oluşan hatsallıklar, bağırsak düzensizliği, yaşlılık, sinüzit ve çürük dişler romatizmayı etkileyen hastalıklardır.

Sağlık
Romatizma İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sitemizdeki diğer Sağlık konularınıda inceleyebilirsiniz.

Romatizma Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Romatizmanın belirtileri üşüme, can yakıcı ağrılar, yanma ve şişliklerdir. Ağrılar öyle artar ki hasta adalelerini hareket ettirmekte zorlanır. Hastalık kontrol altına alınmaz ise kalp kapağını etkiler ve kalp kapakçıklarının çalışma seyrini bozar. Hastalığı hekiminizin verdiği ilaçlar ile ve ya bitkisel ilaçlar yaparak yenebilirsiniz.

Romatizma Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemi Nedir?

Bitkisel ilacımızın tarifi şöyle:
125 gram( 1 çay bardağı) sirke,125 gram (1 çay bardağı) zeytinyağı karıştırılır. İlave olarak 4 çorba kaşığı ezilmiş kafuru eklenir. Eriyinceye kadar bekledikten sonra bir bezin üzerine(tercihen yün bir bez olmalı) yettiğince ekleyip ağrıyan yerlere dolama usulü sarılır. Bu işlem her sabah ve akşam aynı şekilde tekrarlanır. Ağrıyan yerlere sıcak tutmak kaydı ile bu ilaç oldukça faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu