Sağlık

Basur Hastalığı Nedir? Basur Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Basur Hastalı Nedir?

Basur rahatsızlığı kendini gösterdiği zaman, ülkemizde erkeklerin büyük bir çoğunluğunun bu rahatsızlıktan şikâyetçi olduğunu halde birazda utangaçlıktan ötürü bunu pek belirtmemektedirler. Basur rahatsızlığının en büyük sebebi ise beslenme şeklinin yanlış olmasından kaynaklanmaktadır.

Örneğin bir yurt dışındaki özellikle Avrupalı erkeklerde basur rahatsızlığı ülkemizdeki erkeklere göre daha az rastlanmaktadır. Bunun sebebi ise Türk erkeklerinin çiğ köfte, acılı ezmeler, mezeler gibi en az tüketilmesi gereken gıda maddelerini günlük hayatta, rahatlıkla tüketmeklerinden kaynaklanmaktadır.

Sağlık
Basur Hastalının Belirtileri Nelerdir

Sitemizdeki diğer Sağlık konularınıda inceleyebilirsiniz.

Basur Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemleri?

Bu rahatsızlık için kimsayal ilaçlar yerine şifalı bitkiler yardımı ile de atlatabilir, ya da oluşumu engellememiz mümkündür. Basur için şifalı bitkiler, bol lif içeriği barındıran besinlerdir. Bunun yanı sıra Yeşil çayında basur tedavisinde sıkça kullanılması uygundur. Yeşil çayı ve rezeneyi düzenli bir şekilde tüketerek basur rahatsızlığının azalmasını sağlayabilirsiniz.

Basur rahatsızlığı ilk başlarda kendini göstermesi ile beslenme şeklinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Basurun çeşitli aşamaları vardır, dikkat edilmediği takdir de ilerler ve tedavisi daha da zorlaşmaktadır. Bunların yanı sıra doktor onayı olmadan, hastalıklı bölgeye, kulaktan dolma bilgilerle doğrudan kullanılan karışımlar ya da ilaçlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu