DiyetSağlık

SAĞLIKLI ZAYIFLAMA

Toplum olarak birçok konuda olduğu gibi Sağlıklı Zayıflama konusunda da doğru bildiğimiz yanlışlar vardır. Kilo sorunu olan her insan hızlı bir şekilde zayıflamayı ister. Fakat bilinçsizce yapılan zayıflama yöntemleri yanında birçok sağlık problemlerini de getirir.

Bilinen en büyük yanlış besin tüketmeden tabiri caizse aç kalarak zayıflama yöntemini seçmektir. Kahvaltı yapmadan güne başlamak düşünülmemelidir. Gün içerisinde paket ürünlerden tüketmek yerine doğal ürünler tercih edilmelidir. Tüketilen her öğünden sonra mutlaka küçük sporlar yapılmalıdır. Spor sadece spor salonlarında yapılan egzersizlerle, çalışılan spor aletleriyle yapılmaz.  Kısa mesafelerde yürüyüş yapmak,  Asansör yerine merdivenleri kullanmak, Sürekli oturmamak da spor sayılabilir.

Diğer doğru bildiğimiz yanlış ise doktor onayı olmadan reklamlar aracılığı ile alınan zayıflama haplarıdır. Sadece reklamı yapılan zayıflama hapını kullanmanın insan vücudunda çok ciddi zararları olduğu birçok kez kanıtlanmıştır. Zayıflama ilaçlarının birçoğu düşük kalorili beslenmeyi sağlamak için ya iştahı azaltır ya da bağırsaklardan yağ emilimini azaltarak alınan kaloriyi sınırlar. Bunun yanında beyne doyduğu hissini verirler. Oysaki vücudun sağlıklı çalışması için yediğimiz besinlerden aldığımız vitaminler, enzimler, proteinler vs.. çok önemlidir. Doktor onayı almadan alınan sağlıklı zayıflama hapları kalp hastalıkları yanı sıra psikiyatrik sorunları da yanında getirir. Sağlıklı zayıflamak için ne olduğu belli olmayan hapları almaktansa diyetisyen eşliğinde bilinçli bir şekilde diyet programları alarak sağlıklı zayıflama sağlanabilir. Fakat kilo sorunu olan insanların ortak sorunu kilosundan utanmak ve bilinçsizce zayıflamaya çalışmaktır. Sağlıklı Zayıflama problemleri ile karşılaşmamak için yapılacak olan birçok yöntem mevcuttur. Bunlardan bazıları;

Diyet Sağlık
  1. Akşam yemeğini biraz daha erken yiyerek hareketli bir şekilde uyuyana kadar tüketilen besinleri yakmaya çalışılmalıdır. Asla ve asla yemekten hemen sonra yatılmamalıdır.
  2. Birçok kişi yemeğin hemen ardından tatlı tüketir ama bu çok yanlıştır. Vücuda şeker almak kilo vermeye engel olur yemekten hemen sonra tatlı tüketiminin yanında şeker içeren meyvelerden de uzak durulmalıdır.
  3. Gazlı ve alkol içeren sıvı ürünlerden uzak durulmalıdır. Bu ürünler tüketildiğinde vücudun yağları emme potansiyeli artar diğer besinlerdeki yağları yakmak yerine yağ depolamaya başlarsınız buda kilonun en belirgin olan göbek bölgesinin büyümesine neden olur.
  4. Akşam hariç diğer tüm öğün aralarında bol su ve yeşil çay tüketilmesine özen gösterilmelidir.
  5. Sabahları erken saatte uyanıp egzersiz yapılmalıdır. Yapılan egzersiz hareketleri ve erken uyanma hem sağlıklı zayıflamaya hem de gününüzün dinç geçmesine yardımcı olur.

Sağlıklı nasıl Zayıflanır, Sağlıklı zayıflama, Sağlıklı zayıflama yöntemleri, Zayıflama yöntemi, Gece Yemek Yemek, yemekten sonra uyumak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu