DiyetSağlık

Metabolizma Nedir, Hızlandıran Yiyecekler, Nasıl Hızlandırılır

Metobolizmayı  Hizlandıran Yiyecekler

Metabolizma hızı  bir insanin   gün içersinde  herhangibi fiziksel fiziksel aktivitede bulunmadan.harcadığı Enerji miktarına denir. Her insanın metabolizma hizi ayni değildir. birbirinden farklıdır.Metapolizma hızı yüksek olanlar  metapolizma hızı yavaş çalısanlara oranla  daha fazla  kalori (enerji) harcarlar.Metapolizmamızın  hızlı çalışması , kilovermek  istedimizde bizim için büyük bir avantaj  sağlayacaktır. Bu durumda Zayıflamak için kendimizi  Sabah kavaltisi, öğle yemeyi  gibi yemekleri yememek yerine. metabolizmamızı hızlandırmaya yarayan  yiyeceklerin bulunduğu ufak ara öğünler ile  gün içersinde normaldfen fazla enerji harcayarak  kilovermeyide hızlandıra biliriz.

Metobolizma hızı Nedir

Az öncede dedimiz gibi metabolizma hızı  kişiden kişeye göre  değisir. İnsanların yaşı, cinsiyeti, vucuttaki yağ miktarı , kaş yoğunlugu, Bunların hepsi metobolizmanın  çalışma hızına etki eder .  Daha Fazla ayrıntıya girmeyeden  metabolizmayı hızlandıran besinleri sıralayalım .

metabolizmayı nasıl hızlandırırım,metabolizma hızlandirma

Diyet Sağlık

 Metabolizmayı hızlandırmak İçin Basit Tüyolar

Daha fazla su tüketin.

Günde ortlama erkekler 13 bardak (3 litre )

Kadınlar 9 bardak (2.2 litre)

Sabah kavatlılarınından korkmayın  güçlendirin

Öğleyemeyini de güçlendirin

Akşam yemeklerinizi erken saate çekin  ve hafifletin

Ara öğünlerinizi ihmal etmeyin metapolizmayi hızlandıran besinler yiyin

Hazır gıda yerine doğal gıdalar tercihiz olsun

Yiyeceklerinize mümkünse baharat ilave edin

Daha çok hareket edin  Asansör kullanmayın  , Örneğin Ekmek almayi birazdaha ilerdeki bakkala gidin

Vucudunuzu asla aç birakmayın

Öğün atlayıp aç kalmayın

Metabolizmayı hızlandıran gıdalar:

Zencefil :

Vucut sıcaklığını yükseltir. Sindirime yardımcı olur . yemek yedikten sonra

Metabolizma hızınızı yaklaşık %20 oranında artırmaya yardımcı olur.

Protein :

Tavuk veya hindi eti yedimizde Metabolizmamız hızlanıyor.Ayrıca tavuk ve hindide bulunan protein vucudumuzdaki kas kitlemizin korunmasını sağlıyor.

Kırmızı Acı Biber :

Özellikle kırmızı aci biber kapsaisin isimli özel bir madde içerir  bu maddenin metabolizmayı hızlandırdır  bilimsel arastırmalarla da kanıtlanmıstır.Kırmızı aci biber yedikten sonra  3 saaat boyunca metapolizma hızınız  2 katına kadar yükselebilir ayrı yetek kırmızı biber  tok tutma özelliğinede sahiptir.

Elma Sirkesi:

Metapolizmayi hizlandiran diğer bir madde de elma sirkesidir yemeklerde Salatanıza bir tatlı kaşığı elma sirkesi  ekleyerek ayrı bir tat ve Metapolizma hızınızın artmasını sağlayabilirsiniz.

metabolizma hızı nedir, metabolizma hızlandıran gıdalar, metabolizmayı hızlandıran yiyecekler nelerdir, metabolizma nasıl hızlanır, metapolizmayı nasıl hızlandırır casino siteleri ve zayıflarız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu