DiyetSağlık

Her Bünyeye Uygun Diyet Listesi Olur mu?

Teknoloji insan hayatını kolaylaştırdığı gibi insan hayatına çeşitli yönlerden zarar vermiştir. Bu zararlardan başlıcası kilo problemidir. Teknoloji geliştikçe insana olan ihtiyaç da azalmaktadır. Teknoloji ve insan gücü arasında zıt yönde bir gelişmeden bahsedilebilir.

Kilo problemli insanlar çeşitli yollara başvurarak bu probleminden kurtulmak için çareler aramaktadır. Alınan kiloların geri verilmesi çok zor olmakla birlikte Her Bünyeye Uygun Diyet bulmak da bir o kadar zorlaştı. Teknoloji ile birlikte her insan da farklı hastalıklar nüksetti. Bazı insanlarda şeker varken bazı insanlar da tansiyon bazılarında kolesterol denilen amansız hastalık ve bunlara benzeyen birçok hastalık nedeniyle her bünye için uygun bir diyet tekniğinden söz etmek biraz zordur. Bunun nedenlerinden biri de her insanın bünyesinin farklı özeliklere sahip olmasıdır. Mesela bir insan o kadar yemek yiyip o kadar içecek tüketip hiç kilo almazken bazı insanlar da vardır ki bir bardak su içse kilo alır ve hemen göbek oluşumu başlar.

Ergenlikten itibaren her birey kendi bünyesine uygun şekilde davranarak diyet yapmasına gerek kalmadan kilo almayı önleyebilir. Ergenlik çağı sonu itibariyle insan bedeni, fiziki gelişimini tamamlar ve ergenlik çağı boyunca çok yiyip çok içmek gerekirken ergenlik sonu itibariyle bunun son bulması gerekir. Neden diye soracak olursanız ergenlik çağı sonu itibariyle artık vücut gelişimi yavaşlamıştır. Vücut ulaşacağı gelişim noktasının büyük bölümüne ulaşmıştır. Bundan sonra fazla miktarda yenilen yiyecekler içilen içecekler size yol su elektrik olarak geri dönecektir.  Ne demek istedik? Bu çağdan sonra yenilen içilen her şey sizde kilo yapar. Bu da sağlığınız da kalıcı etki yapar. Bunun içindir ki ergenlik çağı itibariyle her bünye için uygun diyet teknikleri üzerinde yoğun bir şekilde durmak gerekiyor.

Diyet Sağlık

Her bünye için bir tek diyet söyleyebilirim düzenli spor yapmak. Düzenli spor yapmayan kişi hem bedenen hem de ruhen tam rahatlama, sağlık, mutluluk, olgunluk sosyalleşme sağlayamaz. Atalarımızın :” Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Sözü hiç de yabana atılacak bir söz değildir.

Hangi diyeti yapmalı, her bünye için diyet, herkese uygun diyet, Nasıl zayıflarım, zayıflama, Her Bünyeye Uygun Diyet Listesi Olur mu, Diyet Listeleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu