Sağlık

Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bitkisel tedavi yöntemlerine hangi zamanlarda başvurmamız gerektiği konusunda bilgilenmek hastalık evresine gelmemizi dahi önleyecektir. Öncelikle bitkisel tedaviyi hastalıklara karşı bir önlem olarak kullanmalıyız.

Eğer hasta olur isek mutlaka doktora gidip onun öngöreceği tedaviyi uygulamalıyız. Zaten bitkisel tedavi uzmanlarıda bunu sıkça dile getirmektedirler. Bitkisel tedaviyi iyileşmek için değil hasta olmamak için kullanmalıyız.

Gerçi yakalandığımız bazı hastalıkları tedavi eden bitkisel kürlerin olduğu da bir gerçektir. Ama biz bu tedaviye gerek kalmadan sağlıklı yaşayabilmek için bu bitkisel tedavi yöntemlerini kullanalım.

Sağlık
Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir

Mesala karaciğer yağlanmasının önüne geçebilmek için maydonoz kürlerini uygulayalım. Kansere karşı savaşta başarılı olduğunu tıbbın da kabul ettiği bitkileri gerekse kür gerekse yemek olarak tüketelim. Buna örnek vermek gerekirse lahana,ısrgan otu,havuç,ıspanak,tere,dere otu,enginar,brokoli gibi daha onlarca sayabileceğimiz bitkileri hastalık evresinden önce kullanarak o melun hastalıkları yenelim.

Sağlıklı olma zorunluluğumuz sadece kendimize karşı bir sorumluluk değildir. Hasta olan kişi o sıkıntıları sadece kendisi yaşamaz.Kendisi ile birlikte ailesi de perişan olur. Eğer kendimize saygımız yok ise sadece ailemizi bile düşünerek bu bitkisel kürlerden veya yemeklerinden kullanmaya başlamalıyız.

Sağlık herşeyden ötedir. Ailesinde tedavisi zor bir hastalığa yakalanmış biri var ise o hastalığı tüm aile birlikte yaşar. Bu bitkisel tedaviler bir yana kötü alışkanlıklarımızdan da acilen vazgeçmeliyiz. Özellikle sigara alkol gibi çağımızın en nalet illetlerinden de uzak durmalıyız. Sigara içmek bir yana kullanılan ortamlardan bile uzak durmalıyız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu