Sağlık

Kanser Hastalığı Nedir? Kanser Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Kanser Hastalığı Nedir?

Dudak, dişeti, dil ve ağız tabanı kanserleri ağız kanserinin bazı türleridir. Nadiren yanak içi veya damak bölgelerinde de rastlana bilmektedir. Boğaz veya burun gibi ağız çevresindeki bölgelerden ağza bölgesine yayılmış olabilir.

Kanserin birçok türünde olduğu gibi yine tedaviden en fazla faydayı sağlamak için erken teşhis çok önemlidir. İlerleyen safhalarda ise kişinin yüzünde şekil bozuklukları ve konuşma zorluğu meydana gelebilir.

Belirtileri ise Dudaklarda, diş etlerinde veya ağız içinde sürekli kanayan ve iyileşmeyen yaralar oluşması yanakta dil ile hissedilebilen bir şişkinlik veya kalınlaşma ağzın herhangi bir bölümünde his kaybı ve uyuşukluk olarak meydana gelir. Bu belirtilerin her birinde kanser teşhisi koyulması mümkün değildir, mutlaka bir doktor kontrolünden geçmeniz kesinlikle tavsiye edilir.

Sağlık
Kanser Hastalığının Belirtileri Nelerdir

Sitemizdeki diğer Sağlık konularınıda inceleyebilirsiniz.

Kanser Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Günümüzde özellikle kadınlar da görülen diğer bir kanser türü de meme kanseridir. Meme kanseri, günümüzde tedavisi mümkün bir hastalık olmasına rağmen, kişinin psikolojik açıdan da bu tedavi yöntemine yenik düşmemesi gerekiyor. Meme kanserinin belirtileri ise şu şekilde sıralanıyor.

Meme üzerinde renk değişimi ya da kalınlaşma, bazı bölgelerde sertlik, meme üzerine el atıldığında kitle hissi, meme ucunda ve başında kızarma ile birlikte oluşan yaralar ve meme de akıntı ve kan gelmesi. Bu Sebeplerden bir kaçı görüldüğünde derhal erken teşhis amacıyla mutlaka bir doktor kontrolünden geçmeniz gerekebilir.

Kanser Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemi Nedir?

Şifalı bitkiler açısından düşünürsek, uzmanlar, Enginar’ın meme ve rahim ağzı kanseri için şifalı bir yiyecek olduğunu, hücrelerin hasar görmesini engellediğini söylüyorlar. Enginarın içinde bulunan Silymarin maddesinin bu hastalıklardan korunmak için destekleyici bir gıda madde olarak gösteriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu