Sağlık

Prostat Hastalığı Nedir? Prostat Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Prostat Hastalığı Nedir?

Prostat günümüzde erkeklerin en çok sorun yaşadığı ve yaşamaktan korktuğu rahatsızlıkların başında geliyor. Prostat genelde 40 yaş üzeri erkeklerde sık idrara çıkma ve idrar azlığı ile izah edilen bir hastalıktır.

Tıbbi olarak tedavisi mümkündür, prostat oluşumunu engellemek ya da daha fazla büyümesini engellemek için bitkisel yöntemler kullanılabilinir. Bitkisel yollarla prostat rahatsızlığını ilk başlarda engellenmesini sağlayan olan ya da iyileştirmede yardımcı olan şifalı bitkiler de mevcuttur.

Konu hakkında uzmanlar ülkemizde çok fazla tüketilen brokolinin prostat açısından son derece faydalı bir bitki olduğunu belirtiyorlar. Brokoli, C vitamini açısından önemli bir bitki olarak tarif ediliyor. Prostat için üç önemli sorun vardır. Orta yaşlardan itibaren oluşmaya başlar.

Sağlık
Prostat Hastaliginin Bitkisel Tedavi Yontemleri Nelerdir

Sitemizdeki diğer Sağlık konularınıda inceleyebilirsiniz.

Prostat Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Prostat iltihabı, Prostat büyümesi ve prostat kanseri olarak 3 farklı prostat rahatsızlığı vardır. Uzmanların prostat için şifalı bitkiler arasından bir kaç tarifi şu şekildedir. Kereviz tohumuyla kenevir birlikte kaynatılarak balla karıştırıp macun kıvamına getirilerek yenilmesini tavsiye ederler diğer bir bitkisel tedavi şeklinde ise, prostat büyümesini durumunda hastalar idrar yapmakta zorlanır.

Bunun için ısırgan otu son derece faydalıdır. Bir miktar suyla kaynatılan ısırgan otu suyu günde 2 ya da 3 kez içilmesini tavsiye ederler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu