Sağlık

Akciğer Kanseri Nedir? Akciğer Kanserinin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Akciğer Kanseri Nedr?

Akciğer kanseri günümüzde en sık rastlanan kanser türlerinin başında geliyor. Sigara, tütün hava kirliliği, sık zehirli madde teneffüsü gibi olaylar akciğer kanserinin başlıca sebeplerinden biridir. Bu hastalık hem erkeklerde hem de kadınlarda rastlanabiliyor.

Hayatı boyunca sigara dahi içmeyen insanlarda bile erken yaşlarda akciğer kanseri teşhisi konulabiliyor. Bu konuda hayat kurtaran tek şey ise erken teşhis tedavi yöntemidir. Akciğer kanseri belirtileri arasında en önemli bulgu, balgamda görülen kandır.

Bu kanser türünün başlangıç aşamasında, öksürük ile birlikte gelen balgam içerisinde ince çizgiler şeklide görülür. Bu kanser türünün başlangıç aşamasında, öksürük ile birlikte gelen balgam içerisinde ince çizgiler şeklide görülür.

Sağlık
Akciger Kanserinin Bitkisel Tedavi Yontemleri Nelerdir

Sitemizdeki diğer Sağlık konularınıda inceleyebilirsiniz.

Akciğer Kanserinin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Akciğer kanseri şifalı bitkiler mevcuttur. Bitkilerden birisi ebegümeci, diğeri ise keçiboynuzudur.  Ebegümeci çayı tavsiye edilir. Hazırlamak için kaynar suyun içine bir miktar ebegümeci bitkisi atılır ve yaklaşık 4-5 saat demlenmesi için bekletilir.

Bu 5 saat sonunda aç karnına çay içilir. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta etmeniz gereken nokta, ebegümeci çayı kaynatılmaz, demleme şeklinde tüketilir. Bu çay sayesinde akciğerleri temizlenir aynı zamanda balgam söktürücüdür ve sigarayı bırakan kişilerde, akciğerleri 70 günde temizler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu