Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kedi Olmak Güzeldir

Kedi olmak gibisi var mı? Kedilerin yaşamında her şey mükemmel görünür. Yemek garantidir. Gün boyu kestirmek için bol bol zamanınız, kum kutunuzu temizleyecek bir asistanınız vardır. Kedilerimizi matadorbet biraz olsun kıskanmamak kolay değildir, ama onları sandığımız kadar iyi tanıyor muyuz acaba?

Her şeyden önce, bizler tüylü dostlarımıza ne kadar düşkün olsak da, eski Mısırlılar kelimenin gerçek anlamıyla onlara tapıyordu. Ancak bundan yüzyıllar sonra işler tersine dönmüş ve Eski İngiltere’nin boş inançlı halkı binlercesini yakmıştı. Sevilmek ve nefret edilmek kedilerin kaderi yüzyıllarca bu ikisi arasında gidip gelmiştir. Ama bugün, tüm dünyadaki evlerde köpeklerden çok kediler konaklıyor.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Bu bölümde, birçok farklı yönüyle kedilerin doğasını ele alacağım. Öncelikle, kediler ince eleyip sık dokumayı severler. Ne de olsa onlar insanlarla dostluk kurmak için köpeklerin evcilleştirilmesinden sonra, neredeyse bir 10 bin yıl daha beklemiştir. Kediler ani saldırıları severler bu yüzden de, koridorlarda yürürken ayak bileklerinizi fare yerine koyabilirler. Sıcak bir kucağa yerleşmek, lezzetli bir yiyecek ya da boyunlarının tatlı tatlı kaşınması için mırıltılarıyla sizi baştan çıkarırlar.

Dürüstlük, uyanıklık ve zekâ bunlar kedilerin sahip olduğu özelliklerden sadece birkaçıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu