Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kediler En Fazla Kaç Gün Yalnız Kalabilir?

Bu yazımızda kedinizi yalnız bırakmanız gerektiğinizde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Ufak çaplı ya da uzun bir seyahate gitmeniz gerektiğinde, o çok sevdiğiniz kedinizin de sizin yokluğunuzda güvende olmasını istersiniz. Bu durumda izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Sizlerin de bildiği gibi kediler, duygun hayvanlardır ve hemen her şey onların etkilenmesine ya da hastalanmasına sebep olabilir. Eğer kedinize sizin yokluğunuzda göz kulak olacak biri varsa kesinlikle bu yolu öneririz. Ayrıca kedi pansiyonları da kedinizin bu süreyi geçirmesi için uygun yerler olabilir. Eğer kedinizle ilgilenecek kimse yoksa ve kedinizi yalnız bırakmaya verdiyseniz bu süre 48 saati geçmemelidir. Fakat 24 saat kedinizin yalnız kalması için en uygun süredir diyebiliriz.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Yalnız Kalacak Kedi İçin Neler Yapılmalıdır?

  • Kedinizin yalnız kaldığı süre boyunca mamasının ve suyunun yeterli olması gerekmektedir. Bu nedenle odaya bol miktarda mama ve su koymanız gerekmektedir. Ayrıca suyun farklı kaplara koymanız, suyun dökülmesi gibi durumlar göz önüne alındığında daha mantıklı bir hareket gibi durmaktadır.
  • Kedi kumunu da olması gerektiğinden fazla koymalısınız. Ayrıca bir kutu kullanarak farklı bir tuvalet daha yapabilirsiniz.
  • Kedinizin yalnız hissetmemesi için televizyonu açık bırakabilirsiniz.
  • Oda kapılarının kapanmayacak şekilde ayarlanması, kedilerin bir odada hapsolmamasına yardımcı olacaktır.
  • Etrafta, kedinizin sevdiği oyuncakları bırakarak, kedinizin sıkılmasını engelleyebilirsiniz.
  • Her şeyden önemlisi, geri döndüğünüzde kedinize ekstra ilgi gösterin ve oynayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu