Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kedi Masajı

Bir kedi kucağımıza oturduğunda, yumuşak tüylerine dokunduğumuzda rahatladığımızı hissederiz. Günümüzde, evlerimiz, iş yerlerimiz, çevremiz radyasyon yayan sayısız cihazla doludur, insanlar gün boyu elektronik bombardıman altında kalır, vücutları elektrikle yüklenir. Fazla elektrik yüklenmesi huzursuzluk, bilinmeyen nedenlerden dolayı mutsuzluk, hoşnutsuzluk, sinirlilik gibi etkilere deden olur. Kedileri okşadığımızda, tüylerine elimizi sürdüğümüzde, isteğimiz dışında vücudumuza dolmuş elektrik boşalır. Evde otursak da bir işte çalışsak da gün sonunda kendimizi yorgun hissederiz. İstediğimiz biçimde dinlensek bile, “Kendimi çok iyi hissediyorum, tüm yorgunluğum gitti,” diyemeyiz. Ama bir kedinin üzerinizde birkaç adım attığında onun yumuşak basışlarını tüm vücudunuzda hisseder yorgunluğunuzun bir anda uçtuğunu hissedersiniz. Yüzü koyun yatın, kediniz sırtınıza çıksın; alıştırılmış kediler, halı yıkama, adıyla tanınan hareketi yaparak ön ayaklarıyla masaj yaparlar. Kedilerin hafif basışlarıyla yaptıkları bu tedavinin pek çok vücut ağrımızı iyileştirdiği söylenir.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Kedilerin hastalık yaydıkları söylenir. Kist için aşı yaptırılarak önlem alınabilir. Ama kedi tüyü az da olsa bazı küçük çocuklarda tüy yutmasının dan kaynaklanan kistlere neden olabilir. Diğer yandan evcil hayvanlarla büyüyen çocukların bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğu, çeşitli mikroplara karşı daha direnç gösterdiği söylenmektedir. Günümüzde aşırı hijyenik yaşam koşularında yetişenlerin daha sık hastalandığı, astım türü alerjik sorunları olduğu bilinmektedir. Hayvan besleyen birinin karakteri, davranış biçimi oldukça farklıdır. Kedisini, aileden biri olarak tanıyan çocuk sorumluluk bilincine ulaşır. Daha güvenlidir, verdiği sözü tutar, hayvanlara olduğu gibi insanlara karşı sorumluluğu olduğunu bilir.

Hayvan besleyenler doğayı korurlar, dünyanın kirlenmesine, ağaçların kesilmesine, hayvanların yok edilmesine duyarlıdırlar. Hayvan beslemeyenler değişken olabilirler, kolayca fikir değiştirebilirler, bu nedenle bir hayvan Canlı Baccarat Oyna severin mantık yapısını anlayamazlar. Hayvan besleyen biri günlük programını evdeki hayvanlarına göre yapar, asla evine gitmezlik etmez. Aile içinde de aynı sorumluluğu ve anlayışı gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu