Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kedilerin İhtiyaçları Nelerdir?

Herhangi bir hayvanın sağlığını koruması için hareket kadar dinlenme de önemlidir. Kediler, özellikle yavru kediler, bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı kalabilmek için genellikle günde 14 saatten fazla uykuya ihtiyaç duyar. Kesintisiz uyumak yerine gün içinde çok sayıda kısa “şekerlemeler” yaparlar.

Hastalık ve stresten uzak tutmak istiyorsanız kedinizin uyumasına izin vermelisiniz. Uyumak için sıcak ve sessiz, gözde bir mekân seçecektir (muhtemelen sizin yatağınız ya da bir koltuk). Bazılan güneşli bazılan karanlık yerleri seçer. Seçtiği yer neresi olursa olsun (uygunsuz ve tehlikeli olmadıkça) onu uyuması ve dinlenmesi için serbest bırakın. Seslenerek ya da ikramda bulunarak sevmeye çalışıp rahatsız etmeyin. Kaba bir şekilde uyandmlmaktan hoşlanmazsınız öyle değil mi? Kedinize de aynı saygıyı gösterin.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Çocuklannız varsa, onlara kedilerin de kendileri gibi dinlenmeye ihtiyacı olduğunu anlatın ve uyurken kediyi rahatsız etmemelerini söyleyin. İyice dinlenmiş bir kedi daha mutlu ve sağlıklı olacak ve uykusuz bir kediye nazaran daha rahat davranacaktır.

Ayrıca bir köpekten farklı olarak, kedinizin, tüylerini yalamak ve diğer temizlik işlerini gerçekleştirmek için tek başına kalmaya ihtiyacı vardır. Buna www.onlineblackjacksiteleri.com da saygı gösterin böylece daha mutlu ve sağlıklı bir kediniz olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu