Sağlık

Migren Hastalığı Nedir? Migren Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Migren Hastalığı Nedir?

Çağımızın sıklıkla görülen rahatsızlıklarından biride migren ve migrenle meydana gelen, bulantı, kusma ve arkasından gelen baş ağrısıdır. Migren hastaları sese ve ışığa karşı aşırı derecede duyarlı olurlar ve bu duyarlılık kişinin psikolojik olarak rahatsızlık olarak aşırısı derecede sinirlenmesini tetikleyebilir.

Genellikle migren ağrısı çeken kişinin yaşam kalitesinin düştüğü görülmektedir. Migrenin atak dönemlerinde, şiddetli baş ağrıları meydana gelir. Şiddetli migren rahatsızlıkları için bir Nöroloji uzmanıyla görüşüp gereken tedaviyi uygulamanız gerekebilir.

Sağlık

Sitemizdeki diğer Sağlık konularınıda inceleyebilirsiniz.

Migren Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemi Nedir?

Doğal yöntemleri tercih etmek isterseniz Migren için şifalı bitkiler ile yardımcı tedavisi de mümkündür. Migren için şifalı bitkiler olarak defneyaprağı, oğul otu ve Fesleğen tavsiye edilir.

Kullanım şekli ise,2 su bardağı kaynar su içerisine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş defne, oğul otu ve fesleğen katılarak 10-15 dakika demlenir ve Ilık olarak yudumlayarak yavaş şekilde içilir. Bu yöntemi günde 2 kez ve düzenli olarak yapmanız tavsiye edilir.

Ağrılar için, dışarıdan doğru tedavi yöntemi ise 900 gram zeytinyağı, 250 gram havacıva, 50 gram tarçın ve 50 gram kadar kimyon bir kaba katılarak 3 saat kaynatılır süzülür. Elde edilen maya ağrıyan yerlere boyun kökünden itibaren 10 dakika boyunca masaj yapılarak uygulanır. Tekrar belirtelim bu ikinci şifalı bitkiler ile uygulanan yöntem, haricen kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu