Alt CoinlerKripto Para

NFT Coin nedir? Ne İşe Yarar? Projeleri Hakkında Yorumlar

Nft Coin Nedir, Son dönemlerde kripto paralara olan ilginin giderek artması beraberinde birçok detayın merak edilmesine neden oldu. Özellikle de ülkemizde kripto para yatırımcısının 4 Milyonu geçmesi de kripto paralara olan ilginin her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de son dönemlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan NFT coin nedir? NFT coin yükselecek mi? Konusu hakkında aklınıza takılanları açıklamak istiyoruz.

NFT Coin Nedir?

İngilizce açılımı ola Non- FungibleToken olan bu coinin açılımın ise,

  • İçerisinde ses dosyası
  • Videolar
  • Resimler
  • Fiziksel verilerin dijital karşılığı olarak tanımlanabilir.

Yani benzersiz bir varlık olan NFT coin özelikle de Twitter CEO’sunun yazmış olduğu ilk tweetini 2.9 Milyon Dolara satmasından sonra oldukça popüler oldu. Blok zincir ağı üzerinde yer alan bu öğelerin dijital bir şekilde satın alınması olarak da tanımlanabilir.

NFT Coinin diğer coinlerden farkı var mı?

Binlerce coin ve tokenin yer aldığı kripto piyasalarında NFT Coinin diğer coin ve tokenlerden en önemli farkının benzersiz olmasından geçtiğini açıklayabiliriz. Yani üretilen bir NFT’nin aynısından üretilmesinin mümkün olmadığını belirtelim. Benzersiz bir dijital varlık olarak üretimi yapılan bu coinin özellikle de ilk olarak 2017 yılı içerisinde ismi duyulmaya başladı. Ancak o dönemler o kadar popüler olmayan coin son dönemde ciddi bir şekilde talep görmektedir.

Alt Coinler Kripto Para

NFT üretmek – yaratmak mümkün mü?

Yatırımcıların birçoğunun merak ettiği bu sorunun cevabına Evet, diyebiliriz. NFT coin üretmek için sizlerde benzersiz bir dijital varlık çıkartarak bu proje üzerinde yer alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlere birlikte bakalım.

NFT üretmek istediğiniz zaman dijital bir kripto para cüzdanınızın bulunması gerekmektedir. Üretmek istediğiniz NFT’yi bu cüzdan üzerinden sisteme tanımlamanız gerekmektedir. IPFS sistemi üzerine projenizi tanımlayarak burada üreteceğiniz NFT parameterlerini tanımlamanız gerekmektedir. Bunların değiştirilmeyecek bilgiler olduğunu unutmayınız.

Proje bazlı olarak çalıştıktan sonra sizlerde üreteceğiniz NFT’ler ile ilgili olarak bütün detayları sistem üzerinde belirtmeniz gerekmektedir. Burada üreteceğiniz,

  • NFT adedini
  • Fiyatını
  • Satışlardan ne kadar pay alacağınızı
  • Hangi ağ üzerinde işlem göreceğiniz

Sistem üzerinde belirledikten sonra sizlerde NFT üretmek için çalışmalara başlayabilirsiniz.

NFT Coin Yükselecek mi?

Bu sorunun aslında en net cevabının yükselme potansiyeli olduğunu belirterek başlamak istiyoruz. Kripto paraların ilk çıktığı yıllarda birçok yatırımcının aklına yatmayan projelerin artık son derece mantıklı gelmesi kriptolarda ciddi yükselişler yaşanmasına neden oldu. Özellikle de proje bazlı ortaya çıkan Alt coinlerin son zamanlarda oldukça yüksek getiri sağlamasından dolayı NFT’nin dijital ve benzersiz bir varlık olmasından dolayı ileriye doğru çok ciddi bir yükseliş içerisine girmesi an meselesi. Özelikle de belirttiğimiz gibi proje bazlı son derece orijinal fikirlerin yer aldığı kripto piyasalarında NFT coin’de ciddi yükselişler ile yatırımcılarına ciddi kazançlar elde ettirebilir.

Alt Coinler Kripto Para

Kasım ayının başlarında değeri bu seviyelerde olan NFT coinin ileriye dönük olarak geliştirilen projelere bağlı olarak ciddi yükselişler içerisinde olması beklenmektedir. Ancak bu piyasada yatırım yapmak istediğiniz zaman mutlaka ama mutlaka projelerin sitelerini takip ederek burada yer alan whitepaperlara göz atmanız gerekmektedir. Proje hakkında bütün bilgilerin yer aldığı bu bölüm içerisinde detayları öğrenerek sizlerde yatırım yapacağınız projeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  NFT coin nedir? Yükselecek mi? Hakkında diğer merak ettiğiniz soruların cevapları için sitemizde bulunan yorum kısmından bizlere ulaşarak merak ettiğiniz soruların cevaplarına kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu