Alt CoinlerKripto Para

SHIB Coin (SHIBA INU) nedir? Değeri Yükselecek mi? Elon Mask ile Bağlantısı

Son dönemlerin en çok takip edilen coinler listesinde ilk sıralarda yer alan SHIB Coin ile ilgili yatırımcıların merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Bu sorular arasında yer alan tüm sorularınızın cevaplarınızı bu makalemizde bulabilirsiniz. SHIB Coin nedir? Yükselecek mi?

SHIB Coin Nedir?

Kripto paralara olan ilginin her geçen gün artmasından sonra özellikle de yatırımcılarına çok ciddi getiri sağlayan coinlerin başında gelen SHIB ile ilgili olarak merak edilen detaylara bakalım.

  • “DOGE KİLLER” olarak tanımlanan bir coin olan SHIB piyasaya çıktıktan çok kısa süre yapmış olduğu ciddi getiri ile yatırımcıların bir an önce dikkatini çekme başarısı gösterdi.
  • 2021 yılının Haziran ayı içerisinde 28 Milyar Dolar üzerinde işlem hacmi ile dikkatleri üzerine çekmiştir.
  • Dünyanın en önemli kripto para birimleri arasında yer alan Ethereum tabanlı coin olan Shiba NFT piyasasında köpek temalı bir coin olarak yer almaktadır.
  • Bağış toplayan bir proje olarak yatırımcıların karşısına çıkan bu proje de sanatçıların da desteklediğini ve coin üzerinden bağış toplayan bir proje olduğunu belirtelim.
  • Kurucuları arasında “Ryoshi “ adı verilen kişi bulunmaktadır.
  • Tamamen merkeziyetsiz bir şekilde ortaya çıkan conin gelişim aşamasının tamamen spontane olduğunu da belirtmek istiyoruz.

SHIB Coin Yükselecek Mi?

2020 yılı içerisinde kripto para yatırımcılarının karşısına çıkan SHIB Coin özelikle de 2021 yılı ekim ayı içerisinde yapmış olduğu yükseliş ile yatırımcılarına çok ciddi bir şekilde kazanç getiren coinlerin başında yer almıştı.

Piyasaya giriş yaptıktan sonra 0.0000785 Dolar seviyelerinde uzun süre işlem gören SHIB Coin Ekim ayı içerisinde yapmış olduğu çıkış ile birlikte 0.00008400 Dolar seviyelerine çıkarak neredeyse 8 Bin katı kadar kazanç getirmiştir.

Dünyanın en önemli zenginleri arasında yer alan ve kripto piyasalarında adından sıkça söz ettiren ElonMusk’untweete ile bir anda dünya gündemine oturma başarısı göstermiş olan bir coindir.

SHIB Hangi Borsalarda Listelenmektedir?

İlk olarak Çin merkezli Gate İo borsasında ön satışa sunulan ve uzun süre bu borsa da yer alan SHIB Coin sonrasında dünyanın en önemli borsaları arasında yer alan Binance üzerinde listelendikten kısa süre içerisinde 500x gibi bir kazanç getirerek dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermişti.

Doge coin katili olarak adlandırılan bu coinin yükselip yükselmeyeceği konusunda ciddi fikir ayrılıkları bulunmaktadır. Coinin özelikle yaşadığı ciddi yükselişten sonra şu sıralar düşüş trendi içerisinde olduğunu ve 0.00005200 seviyelerine kadar gerilediğini de belirtmek istiyoruz.

Son olarak önemli borsalardan bir tanesi olan Kraken borsasında listelenen bu coinin gelecekte ne gibi bir yol haritası çizeceği ise merak edilen diğer konuların başında gelmektedir.

Alt Coinler Kripto Para

ElonMusk’un SHIB ile bağlantısı nedir?

Tesla’nın sahibi olan ve dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Musk’un kendi köpeğine benzer bir ikonu bulunan SHIB’in özelikle de Musk’un attığı tweeten sonra bir gün içerisinde %300 üzerinde değer kazanması, arasında bu tarz bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Musk’un Twitter’i son derece aktif kullanması ve kripto para piyasaları ile alakalı olarak buradan da paylaşımlar yapması, bazı yatırımcıların Musk’a tepkili olmasına neden olmaktadır. özellikle de piyasalarda spekülatif hareketlere neden olan bu paylaşımlardan bazı kesimler rahatsız olurken, bazı kesimlerde Musk ile aynı anda hareket ederek ciddi kazançlar elde etmektedir.

SHIB ile ilgili yeni gelişmeleri takip etmek için sitemizde bulunan güncel makalelerimizi okuyarak sizlerde detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kripto Para Haberleri

İçeriklerimiz yalnızca sizlere bilgi vermek amaçlı profesyonel yazarlar tarafından yazılmaktadır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu