Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Yaz Aylarında Kediler Sıcaktan Nasıl Korunur

Yaz aylarında kedilerin de bir çok canlı gibi rahatsız olduklarını biliriz. Kedi sahiplerinin de bu durumda zorlanmakta ve onların rahatlaması için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Kedilerin vücudu su kaybı ile karşı karşıya kaldığında organ yetmezliği rahatsızlğı ortaya çıkacaktır. Her canlı için hayati bir önem taşıyan su, kediler iin de büyük bir ihtiyaçtır. Özellikle işe giderken veya evden gün için de ayrılmak zorunda iseniz, mutlaka fazlaca su koyup onların su ihtiyaçlarını gidermeniz gerekiyor.

Özellikle nemli iklimler de daha çok su ihtiyacı yaşayacak olan kedilerin kesinlikle madur bırakılmaması gerekmetedir. Aynı şekiklde sokak kedileri iin de bu sorunun titizlikle ele alınması gerekiyor. Zira kapıların önüne koyulacak su kabı ile bir değil, bir ka kedinin suya bağlı yaşayacağı hayati tehlikeyi absorte etmiş olacaksınız. Kedinizin güneşlil çok yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkmaması onların sıcaklardan daha az bunalmasını sağlayacaktır.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Aynı şekilde aşırı sıcak günlerde kedilerin fazla aktivite yaparak enerji kaybetmesine ve susuz bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Keidlerin direkt olarak güneş ışığını içeriye alan bir odada bulundurulması da koruma aşamalarından biridir. Kedilerin aviatoroyna.info aviator oyna sularının sürekli tazelenmesi, ılık su içirilmemesi de onların yeterli miktarda su ihtiyacını karşılamasını sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu