Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Havana Kedisi

Havana kedisi siyam kedisinin melezleştirilmesiyle meydana gelmiş az bulunan çok kıymetli kedi cinslerinden biridir. Kısa tüyleri olan, parlak, ince uzun ve uzun kuyrukludur. Kaslı olan beden yapısıyla çok zarif olan kedilerden biridir. Oldukça zekidir ve oyun oynamayı çok severler. İnsanlarla iyi geçinir, sevecendirler. Siyam kedilerine fizik yapısı olarak çok benzerler. Sahipleri tarafından ilgi ve alaka bekleyen, evde onlarla birlikte vakit geçirmekten son derece mutlu olurlar. Yemek yemeye çok düşkündürler, önlerine koymuş olduğunuz yemekleri farkında olmadan bitirinceye kadar yerler. Normalden fazla besin almaları midelerinin rahatsız olmasına neden olur. Bu nedenle, dikkatlice beslemek doğru olacaktır.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Erkek olan havana kedileri dişilerine göre daha yapılıdır. Fakat yine de zariftirler. Ağzıları uzundur ve öne çıkık bir çene yapılarına sahiplerdir. Oval şeklinde ve iri yapıya sahip gözleri vardır. Oldukça meraklıdır ve dışa yönlü olmasıyla dikkat çekmektedir. Sadece insanlara değil, diğer kedilere karşı da oldukça sevecendir. Kesinlikle sinirli ve agresif değildir. Havana kedilerinin parlak tüylerine özel bir bakım yoktur. Haftada bir defa olmak üzere fırçalamak yeterli olacaktır. Boyun altına yapılan masaj onun rahatlamasını ve mutlu olmasını sağlayacaktır.

Günlük verilmesi gereken vitamin ve mineral takviyesi ile tüylerinin canlılığını kendiliğinden korunacaktır. Hem masaj yapmak, hem de onunla iletişim içinde olmak adına, gündelik olarak tüylerinin taranması ve ölü tüylerin giderilmesi sağlıklı olacaktır. Havana kedilerinin ilk Yasal Tombala Siteleri görüldüğü yer İngiltere’ dir. Fazla özel bir bakım gerektirmeyen kedilerin sevgi dolu bir ortamda sahipleriyle çok iyi iletişim içinde olacağı belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu