Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Siyam Kedi Bakımı

Siyam kedileri soylu, kıskanç ve çok özel niteliklere sahip kediler arasındadır. Eski Siyam yani günümüzdeki Tayland’ da kedilere çok önem verilmektedir. Özellikle yalnız ve asiller tarafından beslenebiliyorlardı. Siyamda bulunan rahipler tarafından özenle besleniyor, bekçilik de yapıyorlardı. Keidler de kendi aralarında ayrışırlar. Evde yaşayan, özgür yaşayan ve ideal ortamlarda yaşayan kediler olarak ayrılırlar. Siyam kedileri üstün zekalı, duygusal ve sakin bir yapıya sahiptir. Sahiplerini çok benimser ve severler. Onlarla oyun oynamayı ve ilgi görmeyi isterler. Onları koruma içgüdüleri geliştiği için devamlı birlikte olmayı isterler.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Siyam kedileri küçük çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Oldukça akıllı olan siyam kedisi sahibiyle karşılıklı oyun oynar ve keyif alır. Özellikle yavru iken aldığı eğitimle ileride çok dost canlısı olmaktadır. Bulunduğu mekanı ve kişileri sahiplenme içgüdüsü vardır. Siyam kedileri kızgınlık dönemine erken yaşta girerler. Bu dönemde normalden fazla miyavlar ve erkek siyamlara karşı aşırı agresif tavırlar sergilerler. Dişi siyamlar ise bu dönemde daha sokulgan ve hissi yaklaşma eğilimi gösterirler.

Eğer evde siyam kediniz varsa kesinlikle yalnızlık hissetmezsiniz. Sizin adımlarınızı takip edecek ve varlığını daima hissettirecektir. Doğumdan hemen sonra alınıp bakılmaya başlanan siyam kedisi, kısa sürede uyum gösterecektir. Mükemmel şekilde yetişecek, evin bir üyesi En İyi Slot Siteleri olmaya kararlı duruşuyla sizi büyüleyecektir. Siyam kedileri ender zamanlarda da olsa, diğer kesilerden farklı miyavlamaya başlar. Siyam kedisi çok titizdir ve evinizi asla kirletmez. Tabi ki aldığı eğitiminde artıları çok fazladır. Yemek yerken kesinlikle masanıza çıkmayacak, kendi temiz kabından yemek yiyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu