Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kediler İçin Mama Tarifleri 3

Evde hazırlayabileceğiniz kedi maması tariflerine devam ediyoruz. Bu tariflerin tamamını evinizde beslediğiniz kedi için yapabileceğiniz gibi sokak hayvanları için de yapabileceğinizi unutmayın.

Kemik Suyuna Sebze Haşlama

Kasaplardan ücretsiz bir şekilde temin edebileceğiniz 300-400 gram kemiği suda haşlayın. Daha sonra sebzeleri de kemik suyunun içine atarak bir süre daha beraber haşlayın. Dilerseniz bu aşamada içerisine biraz da tahıl katabilirsiniz. Daha sonrasında sebzeleri sudan alın ve mamayla ya da haşlanmış etle karıştırabilirsiniz.

Etli Brokolili Mama

Bu mama, yapımı en kolay olanlardan bir tanesidir. Yapmanız gereken bir miktar eti ve brokoliyi ufak parçalara ayırdıktan sonra yeteri kadar su da haşlamak olacaktır. Bu karışımı soğuttuktan sonra püre haline getirerek kediniz için enfes bir mama oluşturmuş olacaksınız.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Kabaklı Ton Balığı

Yine son derece besleyici bir mama olan kabaklı ton balığı, çok kısa süre içerisinde hazırlayabileceğiniz ayrıca besin değerleri bakımından da son derece zengin sayılabilecek bir besin olarak karşımıza çıkıyor. Kabağın kabuklarını soyarak, küp küp doğrayın. Daha sonrasında bu kabağı yeteri kadar suda haşlayın. Suyunu süzdükten iyice püre haline getirin ve daha sonra ton balığıyla karıştırın. Kabağı ve ton balığını birbirine iyice yedirdikten sonra leziz mama hazır hale gelecektir.

Makarnalı Et Suyu

Bu mama hazırlamak için yapmanız gerekenler de son derece basit. Bir miktar suyun içine tavuk ya da et bulyon katıp, makarnayı haşlayın. Daha sonrasında makarnayı püre haline getirebilirsiniz. Dilerseniz bu şekilde dilerseniz de hazır kedi mamasıyla karıştırarak kedinize verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu