Genel Kültür

Şifalı Taşların Sırrı?

Son yıllarda eskilere olan inanışlar su yüzüne çıkmaya başladı. Bunların başında gelen şifalı taşların insanların fiziksel ve ruhsal açıdan faydaları saymakla bitmeyecektir. Bununla birlikte her taşın kendine has bir dili ve kişiden kişiye farklılık gösteren şifaları vardır. Kişiden kişiye çünkü bu durum burçlarla, kişilerin ten rengine ve inanmalarıyla alakalıdır. Şifalı taşlardan kolye, küpe, tespih ve bilezik olarak kullanılan taşların sırrı sadece inananlar ve taşıyan üzerinde etkisini ortaya çıkarıyor.

Son derece stresli bir dönemde yaşıyoruz. Ametist taşı nın strese çok iyi geldiği ve tedavi etme yeteneği olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bazı kişilere göre taşları kullanmak ve takmak gerekirken, bazıları için sadece aynı ortamda bulunmak yeterli oluyor. Bu taşların en sık kullanılan bazı özelliklerini kısaca sayalım. Kaplan taşı cesaret taşı olarak bilinir ve avucunuzda bile tutarak endişelerinizden kurtulabilirsiniz.

Aytaşı bacak ve sırt ağrılarınıza iyi gelir ve ve ruhsal açıdan kendinizi rahat ve doğru ifade eden bir özelliğe sahip olmanızı sağlar. Kuvars oldukça yoğun ola taşlardan biridir. Kıskançlık, korku ve öfke gibi duyguların bastırılmasını sağlar. Negatif enerjiyi pozitife çevirme de oldukça işe yarar. Lal ise tutku taşı olarak bilinir. Huzur verir ve unutkanlığa iyi gelir. Psikolojik açıdan oldukça olumlu bir hal almanızı sağlar. Bununla birlikte enerji taşıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu