Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Çenebaz Kedi

Maddie adında çok geveze bir kedim var. Sabah yataktan kalkar kalkmaz miyav miyav bana bir şeyler anlatmaya başlıyor. Eğer ben de ona miyavlarsam, bu oyunu sürdürmeye razı olduğum sürece bana karşılık veriyor. Diğer kedim Whisper ise, adından da anlaşılacağı gibi çok sessiz bir kedidir ve benimle hemen hemen hiç konuşmaz. Neden bazı kediler diğerlerinden daha konuşkan?

Bunun çok basit bir cevabı var: Bazı kedilerin anlatacak daha çok şeyleri vardır. Aslında kediler de insanlar gibidir. İçlerinde daha çenebaz olanları da vardır, konuşmaktan çok dinlemeyi sevenleri de. Maddie nin cins bir kedi olup olmadığını belirtmemişsiniz, ama bazı kedi ırkları konuşmaya daha düşkündür. Bunların en başında da Siyam kedileri gelir. İran ya da Maine Coon kedileri de, sessiz sakin ırklara göre daha konuşkan kediler olarak bilinirler. Elbette bunun istisnaları olabilir.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Bazı Siyam kedileri ilk uyarıda düğmesinden kapatılmış gibi susarken, bazı ısrarcı İran kedileri de mama kaplarına ya da yataklarına kavuşuncaya kadar bıkıp usanmadan miyavlayabilirler.
Kediler hızlı kavrarlar. Altı üstü sadece insan olduğumuzu ve onların çok açık beden dillerini çoğu zaman okuyamadığımızı görürler. Farklı anlamları olan bir dizi saf ve karmaşık ses çıkarır; sık sık da bizimle sesli olarak iletişim kurmaya çalışırlar.

Kedinizle yaptığınız bu sohbetlerden hoşlandığınız anlaşılıyor. Bu durumda size, bu sohbet anlarını aranızdaki özel bağı güçlendirmek için kullanmanızı tavsiye ederim. Kediniz ona söylediklerinizi tam olarak anlamasa da, sesinizdeki sıcaklık ve ona yönelttiğiniz bu yakın ilgi hoşuna gidecektir. slotoyunlari.org slot oyunları Ingiltere’deki Bristol Üniversitesi nde yürütülen davranış bilimi araştırmaları, kedilerinin oyuncu davranışlarını taklit eden insanların kedileriyle daha doyurucu ilişkiler kurduğunu göstermiştir. Buna ek olarak, sahipleriyle oyun oynayan kediler genellikle daha girişken, daha munis ve daha sosyal olurlar.

İşin sonunda önemli olan Maddie’ye ne söylediğiniz değil, onunla içten bir ses tonuyla konuşmanız ve ona bu özel zamanı ayırmaya istekli olmanızdır. Ancak Whisperı da ihmal etmeyin—sesi çıkmıyor olsa bile, ilginize ve yakınlığınıza onun da ihtiyacı var!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu