Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kediler İçin Yemek Tarifleri

Kedilerimiz için evde hazırlaması kolay ve pratik mama tariflerine devam ediyoruz. Bulması ve hazırlaması kolay ürünlerle aşağıdaki mamaları kısa süreler içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Balıklı Patates Püresi

Patatesleri küçük küçük doğrayın. Daha sonrasında kılçıklarından ayırdığınız balığı ( istavrit, hamsi ya da sert olmayan herhangi bir balık olabilir) bu patateslerle birlikte karıştırarak haşlayın. Haşlanan bu karışımı, bir kaşık yardımıyla ezerek, püre haline getirin. Soğumasını bekleyin ve leziz bir kedi maması kısa süreler içerisinde hazır olacaktır.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Balıklı Tavuklu Patatesli Püre

Bu leziz mamaya bir isim veremesek de kedinizin son derece beğeneceğinden eminiz. Ayrıca bir protein deposu olduğu da kesin. Yapmanız gereken ilk şey, patatesleri ufak ufak kesmek. Daha sonrasında tavuk göğüslerini de küp küp kesin. En son olarak da dilediğiniz bir balık türünü de kılçıklarından ayırın. Bunların hepsini birlikte haşlayın. Haşlama işi bittikten sonra karışımı püre haline getirin ve soğumasını bekleyin.

Zeytinli Havuçlu Ton Balığı

Kediniz bu mamayı da çok sevecek. 8-10 adet çekirdeğinden ayrılmış siyah zeytini bir müddet soğuk suda bekletiniz. Bu aşamada havucu soyun ve küp küp doğrayın. Zeytinleri ve doğradığınız havucu haşlayın. Bu karışımı püre haline getirdikten sonra ton balığıyla karıştırın. Kediniz çok seveceği mama hazır.

Evde yapabileceğiniz mama çeşitleri tabi ki bunlarla sınırlı değildir. Kediniz için yararlı olan besinleri kullanarak yapacağını püreler veya karışımlar, kediniz için ideal mamalar olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu