Şifalı Bitkiler

Lavanta Nedir? Lavantanın Faydaları Nelerdir?

Lavanta Nedir?

Lavanta hastalarda kronikleşmiş burun akıntısına karşı mükemmel bir yardımcı şifalı bitkidir. Tanıdığım bir kaç arkadaşımda rastladığım sürekli olan burun akıntısı vardı. Gittikleri her doktor bir çözüm bulamamış her seferinde bir deste ilaç yazıp göndermişlerdi. Hiç bir hastalıkları yoktu, nezle grip… Ayrıca sinüzit sıkıntıları da yoktu. Bu biraz dikkatimi çekti ve araştırmak istedim. Bitkisel ürünler uzmanı birine danıştım ve lavantayı önerdi. Biraz inceledikten sonra bende arkadaşıma önerdim. Hazırladığımız lavanta kürüyle burun akıntısı deymi yerindeyse şıp diye kesildi. Baş ağrıları ve diğer şikayetlerden de eser kalmadı…

Şifalı Bitkiler
Lavantanın Faydaları Nelerdir

Sitemizdeki diğer Şifalı Bitkileride inceleyebilirsiniz.

Lavantanın Faydaları Nelerdir?

Lavantanın romatizmalara da iyi geldiği bir çok hekim tarafından söyleniyor. Lavanta içerdiği etkin maddeler sayesinde romatizma ağrılarına çok iyi geliyor.

Lavanta ve karaciğer yağlanmasını ele alırsak eğer söylenmesi gereken şunlar vardır; lavanta kürü karaciğer yağlanmasına karşı bir önleyicidir. Bakın dikkatinizi çekiyorum, önleyicidir diyorum. Tedavi edici olup olmadığı henüz kanıtlanmamıştır. Fakat lavanta kürünün yanı sıra maydanoz limon kürü karaciğer yağlanmasını tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Bu muhteşem üçlü kür öylesine güçlüdür ki kürü kullanmaya başladıktan bir kaç gün sonra rahatlama başlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu