Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?

Kediler oldukça temiz hayvanlardır. Ancak tüylerinin temizlenmesi konusunda biraz yardım onları oldukça rahatlatacak bir durumdur. Kendisini sürekli temizleyen kedilerin bile bu yardımı alması oldukça faydalı bir hareket olarak değerlendirilmektedir. Dökülen tüylerini tarak aracılığı ile almanız tüy dökülmesini de azaltarak kendi hijyeniniz için de önemli olacaktır. Ancak her kedi bu duruma alışamayabilir. Kedinizi küçük yaştan itibaren taranmaya alıştırdığınız takdirde daha verimli bir sonuç elde etmeniz kolaylaşacaktır. Aksi takdirde yaşı ilerlemiş kedilerin kendilerini taratmalarına karşı çıktıkları oldukça fazla rastlanan bir durumdur. Kedinizi küçük yaştan beri taramaya alıştırdığınız takdirde aranızda daha da güzel bir bağ kurulacaktır. Bu sebepten ötürü sahibi olduğunuz kedi sizlere daha fazla saygı duyacak ve itaat edecektir

Kedide meydana gelen parazitlenme yani bitlenme, pirelenme tarzı istenmeyen olaylara da tarama ile engel olabilmeniz mümkündür. Bitlenmesi veya Hoş geldin Bonusu Veren Siteler pirelenmesi durumunda kedilerin kendileri kaşımaları durumunda daha fazla tüy dökülmeleri ile karşılaşılacaktır. Bu sebepten ötürü kendi hijyeninizi de kaybetmiş olacaksınız.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Kediler Ne Sıklıkla Taranmalıdır?

Kedilerin taranma durumu kesinlikle tüyle orantılıdır. Uzun tüye sahip kedilerin günlük olarak taranmalı oldukça faydalıdır. Ancak bu durum mümkün değilse hafta da en az 3 4 defa taramanız oldukça yararlı olacaktır.

Kısa tüylü kediler söz konusu olduğu zaman ise haftada bir kere taramanız oldukça yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu