Evcil HayvanlarKedi Bakımı

Mavi Rus Kedileri

Mavi Rus kedisi oldukça sakindir ve kendini sevdirmeyi çok kolay başarır. Duygularını da kolay gösteren nadir türlerden biridir. Sahibine sıkıntı yaşatmadan varlığını tüm sevimliliğini kullanarak devam ettirmektedir. Akrobat, becerikli ve pratik bir zekaya sahiplerdir. Mavi Rus kedisinin vücudu ve duruşu oldukça zariftir. Tüyleri kısa ve yoğundur. Evde sahipleri dışında başkaları varsa, oldukça nazik olan kedi türleridir. Oyuncaklarıyla oynamak ve birşeyleri kovalamak onların en iyi bildiği oyunlardır. Mavi Rus kedileri yaşadıkları ortamı değiştirmeyi sevmezler. Planlı ve düzenli bir yaşamı tercih ederler. Mamalarını düzenli şekilde yemek isterler. Kumlarının da her gün yenilenmesi onları memnun edecektir.

Evcil Hayvanlar Kedi Bakımı

Mavi Rus kedilerinin eğitilmesi uysal oldukları için çok kolaydır. Onlar için önemli olan, komutun nazik olmasıdır. Kibarca söylenen bir hayır veya evet kelimesi onların söz dinlemesini sağlayacaktır. Mavi Rus kedileri Kuzay Amerika’ da mavi olarak tanınmış olsalar da, Avusturalya, İngiltere ve Yeni Zellanda’ da farklı renklerde de görülmektedir. Tüylerinin kısa olmasına rağmen, her gün bakıma ihtiyacı vardır. İpeksi bir tüy özelliğine sahip olmakla beraber, gözlerinin yeşil rengiyle de herkesi büyülerler.

Rus mavisi uzun ve ince bir yapıya sahiptir. Mavi Rus kedilerinin ortalama ömürleri 10-15 yıl arasında değişmektedir. Bu cinslerde genetik rahatsızlıklar ve hastalıklara az rastlanmaktadır. Çok az hastalandıkları için, tercih edilen gruplar arasındadırlar. Özellikle çocuklarla ruletsiteleri.info rulet siteleri çok iyi anlaşabilen Mavi Rus kedileri, yabancılara karşı da son derece çekimser davranırlar. Kalabalık bir ailede yaşamayan Mavi Rus kedileri için bu özellik daha belirgin olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu